U bevindt zich hier:

700 betaalbare woningen op Euromarkt, Alphen aan den Rijn: een stap dichterbij

Een grootschalig woningbouwproject op een centrale locatie en aan het groen

De realisatie van ongeveer 700 betaalbare en duurzame woningen op de Euromarkt in Alphen aan den Rijn komt steeds dichterbij. Op deze plek wordt binnen de bestaande stad gebouwd, tussen gebouwen die er al staan. Hierdoor is geen nieuw bouwgebied aan de rand van de stad nodig.

Met de vaststelling van het omgevingsplan in december is de weg vrijgemaakt voor De Werelden, een nieuwe, duurzame stadswijk op de Euromarkt. Dunavast B.V. en Prinsenburg hebben samen met de gemeente Alphen aan den Rijn afspraken gemaakt om deze wijk te ontwikkelen. Daardoor kan op deze locatie een groot aantal nieuwe woningen worden gebouwd, iets wat binnen de stad maar op weinig plekken mogelijk is.

Als stedenbouwkundig ontwerper en architect is de Architekten Cie. intensief betrokken bij het project. De nieuwe wijk krijgt drie woongebieden: Parkwereld, Hofwereld en Stadswereld. Elk met een eigen identiteit, maar samen vormen ze één groene en toekomstbestendige stadswijk. In De Werelden komen verschillende soorten woningen: sociale huur, betaalbare koopwoningen, zorgwoningen en woningen in de vrije sector. Daarnaast wordt circa 5.250 m² aan nieuwe commerciële en maatschappelijke functies gerealiseerd, waaronder een nieuw te realiseren fullservice supermarkt, een gezondheidscentrum en andere publieksvoorzieningen.

Rol Bordewijk De Adviseurs

Bordewijk De Adviseurs is verantwoordelijk voor de technische en bouwfysische uitwerking van dit omvangrijke project. Naar aanleiding van de succesvolle samenwerking met de Architekten Cie bij het project Noorderkeerkring is Bordewijk ook voor dit project gecontracteerd.

Ontwikkeling, bouwdelen en fasering

Het project bestaat uit meerdere bouwdelen die gezamenlijk de nieuwe stadswijk vormen:

  • Gebouw A – 12 bouwlagen, circa 24.000 m², bestemd voor woningen, een commerciële plint en parkeervoorzieningen.
  • Gebouw C – 11 bouwlagen, circa 20.600 m², bestemd voor woningen en parkeervoorzieningen.
  • Gebouw D – 17 bouwlagen, circa 34.500 m², uitsluitend bestemd voor woningen en parkeervoorzieningen.

Alle gebouwen krijgen inpandige parkeergarages, wat zorgt voor een efficiënte benutting van de ruimte.

Technische uitdagingen en duurzame oplossingen

De ontwikkeling van De Werelden brengt verschillende technische uitdagingen én innovatieve oplossingen met zich mee:

  • 3D uitwerking in BIM: door de complexiteit zijn gedetailleerde modellen noodzakelijk, waarbij clashes vroegtijdig worden opgelost.
  • Groene daktuinen en klimaat adaptieve inrichting: de woongebouwen krijgen groene daktuinen die functioneren als waterbuffers én ontmoetingsruimtes. Regenwater wordt binnen het gebied geïnfiltreerd en vertraagd afgevoerd, waardoor de wijk toekomstbestendig wordt ingericht en klimaatrisicico’s kunnen worden opgevangen.

Vooruitblik

Het project is inmiddels ver gevorderd. Door de goede samenwerking tussen de gemeente en de ontwikkelpartners kunnen de plannen nu verder worden uitgevoerd.

De start van de bouw wordt verwacht na de zomer 2027, waarna in 2029 de eerste woningen worden opgeleverd. Bordewijk De Adviseurs blijft hierbij een belangrijke rol spelen en draagt zo bij aan de groei en verduurzaming van Alphen aan den Rijn.


Martijn van der Jagt

adviseur

NEEM CONTACT OP

Wij ontwerpen installaties die mensen gezonder, comfortabeler, duurzamer en veiliger laten leven en werken.

Vestiging Apeldoorn

Bezoekadres
Stationsstraat 122
7311 MJ Apeldoorn
tel. 085 6202464

info@BordewijkDeAdviseurs.nl

Postadres
Postbus 1407
7301 BR Apeldoorn

Route naar Apeldoorn >

Vestiging Hengelo

Bezoekadres
Jan Tinbergenstraat 110
7559 SP Hengelo
tel. 085 6202462
info@BordewijkDeAdviseurs.nl

Route naar Hengelo >

Copyright 2026 - Bordewijk De Adviseurs - KvK-nummer 09115073

Algemene voorwaarden Disclaimer Sitemap Contact Privacyverklaring